Menu

dom marynarza

to przede wszystkim wspaniała lokalizacja!

50m

do Bulwaru Nadmorskiego

300 m

do plaży

100m

do przystanku
komunikacji miejskiej

800m

do śródmieścia

1,2 km

do kolejki podmiejskiej

 

Od północy Hotel sąsiaduje z ekskluzywną dzielnicą o nazwie Kamienna Góra (przed wojną Kamieniec), od południa z osiedlem mieszkaniowym a w pasie zieleni wschód – zachód kończy się na Bulwarze Nadmorskim.

Hotel „Dom Marynarza” oddaje do dyspozycji Gości 55 pokoje tj. 118 miejsc noclegowych w apartamencie oraz pokojach standard i deluxe 1, 2, 3, 4 - osobowych z pięknym widokiem na morze, prywatnymi łazienkami, bezpłatnym internetem WiFi, satelitarną TV i telefonami.


Atrakcje

 BAR

 

BILARD

 

 

Historia

 

            Historia Domu Marynarza rozpoczyna się w 1929 roku, gdy w kurorcie Kamieniec został oddany do użytku nowoczesny, luksusowy Dom Zdrojowy, szczycący się m.in. basenem do ciepłych kąpieli morskich. Powojenne losy zmieniły charakter tego miejsca.
            Dom Zdrojowy w 1952 roku został przekazany Polskim Liniom Oceanicznym, zmodernizowany i częściowo przebudowany stał się Domem Marynarza. Służył marynarzom w czasie postoju w porcie, bądź stoczni. Mieszkali w nim wyłącznie ludzie związani z morzem lub z przemysłem morskim. Polscy Armatorzy posiadali znaczny potencjał tonażowy, stąd zachodziła konieczność okrętowania dużej ilości marynarzy. Marynarze, których stałe miejsce zamieszkania było poza Trójmiastem, czekali na przypłynięcie statku nocując w naszym hotelu i jednocześnie mając możliwość załatwienia wszelkich niezbędnych formalności przed wypłynięciem w rejs.
            Stałymi gośćmi hotelu były również rodziny marynarskie (żony z dziećmi), czekające na przyjazd lub żegnające swoich mężów, synów, braci. W latach 90-tych ubiegłego wieku hotel stał się ogólnodostępny. Do dnia dzisiejszego budynek zachował swoją czytelną historyczną formę jak i niezmienny pozostał jego specyficzny urok i charakter tego miejsca.

Partnerzy

 

Centrum U7
Zagraj w kręgle! Na aktywny wypoczynek

zaprasza Centrum U7.

Dla naszych Gości 15% rabatu na bowling
i bilard. Rabat udzielany na podstawie wizytówki

Hotelu Dom Marynarza z pieczątką
i podpisem recepcjonistki.

www.u7.pl

 Znalezione obrazy dla zapytania city plus taxi

 

www.cityplustaxi.pl

 

 

Strony internetowe - odee.pl

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay.